Beskid Śląski - lista szczytów

Wybierz szczyt lub szlak górski, który Cię interesuje

Poniżej prezentujemy dokładne opracowania szlaków prowadzących na szczyty górskie w Beskidzie Śląskim. Jeżeli szlaki prowadzą przez kilka szczytów lub dane pasmo, tworzymy ciągłość tak, aby ułatwić dłuższe całodniowe lub kilkudniowe wycieczki. Lista szczytów jest posegregowana od najwyższego do najniższego, jeżeli nie możesz odnaleźć szczytu skorzystaj z wyszukiwarki, może się okazać również, że szlak nie został jeszcze opracowany.

Kliknij na kolor lub nazwę początkowego punktu szlaku, aby przejść do szczegółowej relacji:
Skrzyczne miniatura

1. Skrzyczne

Wysokość: 1257m n.p.m.

Korona Gór Polski (21/28)

Najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego. Na szczyt prowadzi kilka zróżnicowanych pod względem trudności szlaków, każdy zapewnia piękne widoki i mnóstwo górskiej przygody. Skrzyczne posiada również kolej kanapową, którą można wyjechać na szczyt. Skrzyczne to doskonały punkt początkowy do dalszej wędrówki np. Malinowską Skałę.

Wybierz szlak (kliknij):

Lipowa, Ostre

Start: ul. Doliny Zimnika

Malinowska Skała

Start: szczyt Malinowskiej Skały

Kozia Góra miniatura blog

2. Kozia Góra

Wysokość: 683m n.p.m.

Łatwy i przyjemny szczyt Beskidu Śląskiego. Szlaki prowadzące na szczyt można uznać za łatwe dlatego znajdują wielu początkujących amatorów górskich wycieczek jak również spacerowiczów, którzy chcą odciąć się od zgiełku miasta. Szlaki głównie prowadzą przez las oferując skąpe panoramy.

Wybierz szlak (kliknij):

Bielsko-Biała

Start: ul. Pocztowa

Bielsko-Biała

Start: ul. Olszówka (Cygański Las)