Beskid Mały - lista szczytów

Wybierz szczyt lub szlak górski, który Cię interesuje

Poniżej prezentujemy dokładne opracowania szlaków prowadzących na szczyty górskie w Beskidzie Małym. Jeżeli szlaki prowadzą przez kilka szczytów lub dane pasmo, tworzymy ciągłość tak, aby ułatwić dłuższe całodniowe lub kilkudniowe wycieczki. Lista szczytów jest posegregowana od najwyższego do najniższego, jeżeli nie możesz odnaleźć szczytu skorzystaj z wyszukiwarki, może się okazać również, że szlak nie został jeszcze opracowany.

Kliknij na kolor lub nazwę początkowego punktu szlaku, aby przejść do szczegółowej relacji:
kiczera_min

1. Kiczera

Wysokość: 827m n.p.m.

Mniej popularny szczyt aniżeli bliski sąsiad Żar. Ruch jest tu zdecydowanie mniejszy, szczyt oferuje więcej spokoju, równie piękne widoki i dużo miejsca na wypoczynek. Na szczyt prowadzą szlaki żółty i czerwony. Na szczycie Kiczery dostępne świetnie przygotowany punkt biwakowy zachęcający do obcowania z górami na dziko.

Wybierz szlak (kliknij):

Z Góry Żar

Start: szczyt Żar

zar_lista

2. Żar

Wysokość: 761m n.p.m.

Popularny szczyt zlokalizowany w Beskidzie Małym, na który prowadzi kilka szlaków. Na górę można się dostać również koleją linowo-terenową lub asfaltem (pieszo lub z pozwoleniem). Na górze elektrownia wodna z okazałym sztucznym zbiornikiem, mnóstwo tras zjazdowych dla rowerzystów, szkoła paralotniowa, tor saneczkowy i bogata paleta kateringu.

Wybierz szlak (kliknij):

Porąbka - Zapora

Start: ul. Bielska